Edunvalvonta/Luottamusmiehet

Vantaan kaupunki

 

Pääluottamusmies 

Minna Hirvasniemi p. 040 5633119 / minna.hirvasniemi@vantaa.fi 

Loma 15. - 12.8.24

Varapääluottamusmies / ajankäytöllinen luottamusmies 

Marko Heinonen p. 040 5280410 / marko.u.heinonen@vantaa.fi

Loma 24.6 - 24.7.24

Luottamusmies /Voimalantie 2 tukikohta 

Anna-Liisa Jukarainen p. 0400462843 / anna-liisa.jukaraine@vantaa.fi

Varaluottamusmies/ Voimalantie 2 tukikohta

Mikko Laaksonen p. 040 5219742 /mikko.laaksonen@vantaa.fi

Luottamusmies/Kirjasto- ja asukaspalvelut

Anneli Outinen p. 050 3025617/ anneli.outinen@vantaa.fi 

Luottamusmies/Nuorisopalvelut

Jari Vänttinen p. 040 779 5642 / jari.vanttinen@vantaa.fi

Luottamusmies Kasvatuksen ja oppimisen toimiala/varhaiskasvatus

Tarja Saari p. 040 512 9637 / tarja.saari@eduvantaa.fi

 

 

Vantaan ja Keravan hyvinvointialue VAKE  2024 - 2025

 

(HYVTES +Liite7, SOTE-sopimus) https://www.jhl.fi/tyo/tyoehtosopimukset/

Pääluottamusmies

Nina Uskola p. 040 5416289 / nina.uskola@vakehyva.fi 

Varapääluottamusmies Minttu Junela minttu.junela@vakehyva.fi p. 040 503 8686 

Loma 1.7.-21.7.24 

Luottamusmies/Vanhusten palvelujen toimiala:

Ville Ruotsalainen p. 040 6485792 / ville.ruotsalainen@vakehyva.fi (ajankäyttöpäivä torstaisin)

Loma 29.7 - 18.8.24

Luottamusmies/Aikuissosiaalityön ja vammaispalvelujen toimiala:

Minttu Junela  p. 040 503 8686 / minttu.junela@vakehyva.fi (ajankäyttöpäivät To ja Pe)

Loma 1.7. - 21.7.24

Luottamusmies/Keski-Uudenmaan Pelastuslaitos 

Jari Raekannas / jari.raekannas@vakehyva.fi 

Varaluottamusmies/Keski-Uudenmaan Pelastuslaitos 

Jyri Hievanen / jyri.hievanen@vakehyva.fi

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy 

 

Pääluottamusmies

Riitta Hienonen p. 040 7638038 / riitta.hienonen@vantti.fi

Loma 15. - 12.8.24 Sijaistaa Sirpa Posa

Varapääluottamusmies

Sirpa Posa  / sirpa.posa@vantti.fi 

Luottamusmies/Ateriapalvelut

Kati Nikkinen /  p. 043 826 9197 / kati.nikkinen@vantti.fi

Luottamusmies/Puhtauspalvelut

Hannele Nordberg / hannele.nordberg@vantti.fi

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Länsi

Kimmo Kujala p. 040 629 7288 / kimmo.kujala@vantti.fi

Luottamusmies/Aula- ja turvapalvelut/Länsi

Ray Metsälä p. 0400631997 / ray.metsala@vantti.fi