Edunvalvonta/Luottamusmiehet

Korona-viruksen tartuttavuuden takia työnantaja on ohjeistanut, että pääluottamusmiehet ja ajankäytölliset luottamusmiehet työskentelevät pääsääntöisesti etänä 18.3 – 31.8.2020 välisenä aikana.

Pääluottamusmiehet Nina Uskola ja Jonas Fyrqvist ovat muuttaneet uusiin työtiloihin yhdessä työsuojeluvaltuutettujen sekä muiden järjestöjen edunvalvojien kanssa. Uusi osoite on: Kielotie 20 C 3.krs, 01300 Vantaa (rakennusvalvontavirasto).

 

Pääluottamushenkilöiden loma-ajat:

Nina Uskola 22.6 – 26.7.2020

Jonas Fyrqvist 10. – 12.6.2020 sekä 23.7 – 12.8.2020

 

Vantaan JHL 865 ry:n syyskokouksessa 26.11.19 vahvistetut luottamusmiehet, pääluottamusmiehet sekä varaluottamusmiehet kaudelle 2020 - 2021. Tulosta yhteystiedot työpaikallesi!

 

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala   Sosiaali- ja terveydenhuollon toimiala (KVTES)

 

Pääluottamusmies Nina Uskola p. 040 5416289 / nina.uskola@vantaa.fi 

Varapääluottamusmies Sirkka-Liisa Kähärä p. 043 8266240 / sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi  Ajankäyttö 1 pv/viikko, tiistaisin. Sovi tapaamisesta etukäteen.

LOMA 9.7. - 2.8.2020

Luottamusmies/Varhaiskasvatus/Itä Riitta Laitinen p. 040 5111903

Luottamusmies/Varhaiskasvatus/Länsi Kaveri Saminathan p. 050 3036048 / kaveri.saminathan@eduvantaa.fi 

Luottamusmies/Perusopetus/Itä Jouni Koivisto p. 040 5432077 Kytöpuiston koulun kanslia (jätä soittopyyntö) / jouni.koivisto@eduvantaa.fi  Ajankäyttö 1 pv/viikko, torstaisin, jolloin tavattavissa yhdistyksen toimitilalla (Tikkuraitti 11 A 10, 3.krs), klo 9 – 15.00 (poissa 13.8.20 asti).

Kaupunkikulttuurin toimiala  Kaupunkiympäristön toimiala Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Kunnallinen tuntipalkkaisen henkilöstön työehtosopimus (TTES),

Kunnallinen teknisen henkilöstön virka- ja työehtosopimus (TS),

Keski-Uudenmaan pelastuslaitos (Kup)

 

Pääluottamusmies Jonas Fyrqvist p. 040 5280410 / jonas.fyrqvist@vantaa.fi

Varapääluottamusmies Anneli Outinen p. 050 3025617  

Luottamusmies/Katujen ylläpito Ari Stoor p. 040 5219741

Varaluottamusmies/Katujen ylläpito Teuvo Malin p. 040 5219854

Luottamusmies/Kirjasto- ja asukaspalvelut Anneli Outinen p. 050 3025617/ anneli.outinen@vantaa.fi Ajankäyttö 2 pv/viikko, maanantaisin ja perjantaisin, jolloin tavattavissa yhdistyksen toimitilalla (Tikkuraitti 11 A 10, 3.krs), klo 9 – 15.00

LOMA 29.6. - 2.8.2020

 

Luottamusmies/Nuorisopalvelut Jari Vänttinen p. 040 7795642/ jari.vanttinen@vantaa.fi Ajankäyttö 1 pv/viikko, tiistaisin

LOMA 13.7. - 20.8.2020

Varaluottamusmies/Nuorisopalvelut Minna Vaittinen p. 040 6288125

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy  (AvaintaTes)

 

Pääluottamusmies Riitta Hienonen p. 040 7638038 / riitta.hienonen@vantti.fi

LOMALLA 3.8. - 30.8.2020 Sirpa Posa sijaistaa

Varapääluottamusmies Sirpa Posa p. 040 1267925 / sirpa.posa@vantti.fi

LOMALLA 1.7. - 2.8.2020

Varaluottamusmies/Ateriapalvelut/Länsi Mia Nikkinen/Simonkodin keittiö

LOMALLA 27.7. - 9.8.2020

Luottamusmies/Ateriapalvelut/Itä Kati Nikkinen p. 040 1267947/Kytöpuiston keittiö

LOMALLA 6.7. - 2.8.2020

Luottamusmies/Puhtauspalvelut/Länsi Sanna Strang p. 050 3121749

27.7. - 16.8.2020

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Itä Marko Muraja p. 0400 629117

LOMALLA 13.7. - 16.8.2020

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Länsi Kimmo Kujala (poissa 28.6.20 asti).