Edunvalvonta/Luottamusmiehet

 

Päätoimisesti työskentelevät pääluottamusmiehet:

 

Jonas Fyrqvist p. 040 5280410 / jonas.fyrqvist@vantaa.fi

Lomalla 15.7 - 2.8.2022

Nina Uskola p. 040 5416289 / nina.uskola@vantaa.fi

Pääluottamusmiehet Nina Uskola ja Jonas Fyrqvist ovat seuraavassa osoitteessa,  

Kielotie 20 C 3.krs, 01300 Vantaa (rakennusvalvontavirasto).

Vantti Oy:

Riitta Hienonen p. 040 7638038 / riitta.hienonen@vantti.fi

 Elannontie 3, 01510 Vantaa

Lomalla 19.9 - 4.12.2022. Sijaisena toimii Sirpa Posa.

 

Voit ottaa yhteyttä myös alakohtaisiin luottamusmiehiin, seuraavat luottamusmiehet ovat tavattavissa yhdistyksen toimitilalla keskiviikkoisin.

Tikkuraitti 11 A 10, 3.krs, klo 9 – 15.00

 

Luottamusmies Vanhus- ja vammaispalvelut

Lomalla 22.7-22.8.2022

Ville Ruotsalainen p. 0405561770

ville.ruotsalainen@vantaa.fi

Luottamusmies/Katu- ja vesi huolto

Marko Heinonen p. 040 5219848

marko.u.heinonen@vantaa.fi

Lomalla 2.7- 31.7.2022

 

Luottamusmies Perusopetus/Itä

Minna Hirvasniemi p. 040 5633119

minna.hirvasniemi@vantaa.fi

Lomalla 1.7. - 9.8.2022

 

Perjantaisin

Luottamusmies/Kirjasto- ja asukaspalvelut

Lomalla 25.7-10.8.2022

Anneli Outinen p. 050 3025617

anneli.outinen@vantaa.fi

 

 

Vantaan JHL 865 ry:n syyskokouksessa 23.11.2021 vahvistetut luottamusmiehet, pääluottamusmiehet sekä varaluottamusmiehet kaudelle 2022 - 2023.

 

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala   Sosiaali- ja terveydenhuollon toimiala (sotesopimus, KVTES)

Pääluottamusmies Nina Uskola p. 040 5416289 / nina.uskola@vantaa.fi

Varapääluottamusmies Ville Ruotsalainen p. 0405561770 / ville.ruotsalainen@vantaa.fi

Luottamusmies/Perusopetus/Itä Minna Hirvasniemi / minna.hirvasniemi@vantaa.fi          

Luottamusmies/Soster /Vanhus- ja vammaispalvelut Ville Ruotsalainen / ville.ruotsalainen@vantaa.fi

 

Kaupunkikulttuurin toimiala  Kaupunkiympäristön toimiala Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Kunnallinen tuntipalkkaisen henkilöstön työehtosopimus  (TTES),

Kunnallinen teknisen henkilöstön virka- ja työehtosopimus (TS),

Keski-Uudenmaan pelastuslaitos (Kup)

 

Pääluottamusmies Jonas Fyrqvist p. 040 5280410 / jonas.fyrqvist@vantaa.fi

Varapääluottamusmies Marko Heinonen p. 040 5219848 / marko.u.heinonen@vantaa.fi

Luottamusmies/Katu- ja vesi huolto Marko Heinonen 

Luottamusmies /Voimalantie 2 tukikohta  Anna-Liisa Jukarainen p. 0400462843 / anna-liisa.jukaraine@vantaa.fi

Varaluottamusmies/ Voimalantie 2 Mikko Laaksonen p. 040 5219742

Luottamusmies/Kirjasto- ja asukaspalvelut Anneli Outinen p. 050 3025617/ anneli.outinen@vantaa.fi 

Luottamusmies/Luvat ja valvonta/Pysäköinninvalvonta Saija Ahonen / saija.ahonen@vantaa.fi

Luottamusmies/Nuorisopalvelut Jari Vänttinen p. 040 779 5642 / jari.vanttinen@vantaa.fii 

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy  (Avaintes)

Pääluottamusmies Riitta Hienonen p. 040 7638038 / riitta.hienonen@vantti.fi

Varapääluottamusmies Sirpa Posa p. 040 1267925 / sirpa.posa@vantti.fi

Luottamusmies/Ateriapalvelut/Itä Sirpa Posa

Luottamusmies/Ateriapalvelut/Länsi Kati Nikkinen /  p. 043 826 9197 / kati.nikkinen@vantti.fi

Varaluottamusmies/Ateriapalvelut/Itä Mia Nikkinen / mia.nikkinen@vantti.fi

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Itä Artturi Elf / artturi.elf@vantti.fi

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Länsi Kimmo Kujala p. 040 629 7288 / kimmo.kujala@vantti.fi

Luottamusmies/Aula- ja turvapalvelut/Länsi Ray Metsälä p. 040 865 9623/ ray.metsala@vantti.fi