Edunvalvonta/Luottamusmiehet

Pääluottamusmiehet Nina Uskola ja Jonas Fyrqvist ovat muuttaneet uusiin työtiloihin yhdessä työsuojeluvaltuutettujen sekä muiden järjestöjen edunvalvojien kanssa. Uusi osoite on: Kielotie 20 C 3.krs, 01300 Vantaa (rakennusvalvontavirasto).

 

 

 

Vantaan JHL 865 ry:n syyskokouksessa 26.11.19 vahvistetut luottamusmiehet, pääluottamusmiehet sekä varaluottamusmiehet kaudelle 2020 - 2021. Tulosta yhteystiedot työpaikallesi!

 

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala   Sosiaali- ja terveydenhuollon toimiala (KVTES)

 

Pääluottamusmies Nina Uskola p. 040 5416289 / nina.uskola@vantaa.fi 

Varapääluottamusmies Sirkka-Liisa Kähärä p. 043 8266240 / sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi  Ajankäyttö 1 pv/viikko, tiistaisin. Sovi tapaamisesta etukäteen.

Luottamusmies/Varhaiskasvatus/Itä Riitta Laitinen p. 040 5111903

Luottamusmies/Varhaiskasvatus/Länsi Kaveri Saminathan p. 050 3036048 / kaveri.saminathan@eduvantaa.fi 

Luottamusmies/Perusopetus/Itä Jouni Koivisto p. 040 1627182  / jouni.koivisto@eduvantaa.fi  Ajankäyttö 1 pv/viikko, torstaisin, jolloin tavattavissa yhdistyksen toimitilalla (Tikkuraitti 11 A 10, 3.krs), klo 9 – 15.00.

Kaupunkikulttuurin toimiala  Kaupunkiympäristön toimiala Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Kunnallinen tuntipalkkaisen henkilöstön työehtosopimus (TTES),

Kunnallinen teknisen henkilöstön virka- ja työehtosopimus (TS),

Keski-Uudenmaan pelastuslaitos (Kup)

 

Pääluottamusmies Jonas Fyrqvist p. 040 5280410 / jonas.fyrqvist@vantaa.fi

Varapääluottamusmies Anneli Outinen p. 050 3025617  

Luottamusmies/Katujen ylläpito Ari Stoor p. 040 5219741

Varaluottamusmies/Katujen ylläpito Teuvo Malin p. 040 5219854

Luottamusmies/Kirjasto- ja asukaspalvelut Anneli Outinen p. 050 3025617/ anneli.outinen@vantaa.fi Ajankäyttö 1 pv/viikko, perjantaisin, jolloin tavattavissa yhdistyksen toimitilalla (Tikkuraitti 11 A 10, 3.krs), klo 9 – 15.00.

Luottamusmies/Nuorisopalvelut Jari Vänttinen p. 040 7795642 / jari.vanttinen@vantaa.fi Ajankäyttö 1 pv/viikko, tiistaisin

Varaluottamusmies/Nuorisopalvelut Minna Vaittinen p. 040 6288125

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy  (AvaintaTes)

 

Pääluottamusmies Riitta Hienonen p. 040 7638038 / riitta.hienonen@vantti.fi

Varapääluottamusmies Sirpa Posa p. 040 1267925 / sirpa.posa@vantti.fi

Varaluottamusmies/Ateriapalvelut/Länsi Mia Nikkinen / Simonkodin keittiö

Luottamusmies/Ateriapalvelut/Itä Kati Nikkinen / Rekolanmäen koulun keittiö

Luottamusmies/Puhtauspalvelut/Länsi Sanna Strang p. 050 3121749

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Itä Marko Muraja p. 0400 629117

Luottamusmies/Kiinteistöpalvelut/Länsi Kimmo Kujala p. 040 629 7288 / kimmo.kujala@vantti.fi